جهت دريافت اخبار حقوقی جـديد در ايميل خود لطفاً اطلاعات خود را تكميـل نمـاييد.

نام
نام خانوادگی
ایمیل :
به روز رسانی
آخرین بحث و گفتگوها
26 10 1391

آیا می دانید که عدم رعایت مواعد قانونی در برگشت ز دن چک ، دارنده چک را از چه تضامینی بی بهره می سازد؟ 

1- اگر ظرف مدت 6 ماه از تاریخ صدور چک، برای وصول آن به بانک مراجعه نشود یا ظرف شش ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت،  بر علیه صادره کننده دعوی مطرح نگردد،

حق شکایت کیفری علیه صادر کننده از بین خواهد رفت . 

2- و طبق ماده 317 قانون تجات دارنده چک باید ظرف 15 روز از تاریخ صدورچک و ( 4 ماه در خصوص  چکهای که در خارج صادر و باید در ایران پرداخت شوند ) نسبت به اخذ گواهی عدم پرداخت  اقدام گردد،  در غیر اینصورت حق رجوع به ظهر نویس چک از بین خاهد رفت  و همچنین طبق رویه معمول محاکم ، برای صدور قرار تامین خواسته در خصوص  این چک ها  ، خسارت احتمالی تعلق می گیرد.

دیده بان

آدرس : تهران ـ خيابان شريعتي ـ نرسيده به پل سيد خندان - كوچه موزه ـ پلاك 6 ـ طبقه 4 ـ واحد 15

تلـــــفن : 88758568 21 (98+)

ایمیل : info@didehbaan.com - didebanedalat@yahoo.com

ساعت کاری : روز های شنبه تا چهارشنبه ساعت 30 : 8 صبح تا 30 : 16 غیر از پنج شنبه ها

پیام رسان